ثبت سفارش

شما می توانید همین حالا برای مشاوره با کارشناسان مجرب ما اقدام کنید    ۴۴۶۶۷۰۹۷ ۰۲۱

ثبت سفارش
ثبت سفارش

  ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

یکی از الزامات واردات کالا به کشور ،ثبت سفارش و پیش از آن دریافت مجوز ثبت سفارش از سازمان توسعه تجارت به عنوان یکی از زیر مجموعه های وزارت صنعت ،معدن و تجارت است بر اساس دریافت پیش فاکتور از فروشنده و ثبت سفارش از مراحل و گام های اولیه واردات کالاست.مجوز ثبت و سفارش فایلی است که توسط سازمان توسعه تجارت ایران صادر می شود و روی آن شماره هشت رقمی مجوز و تاریخ مجوز ثبت سفارش همراه شماره و تاریخ پروفرما و نام شرکت متقاضی که می تواند شرکت وارد کننده باشد،درج می شود.مشخصات کالای ثبت سفارش درصورتی که تعدادشان زیاد باشد در برگه های جداگانه به مجوز ثبت سفارش ضمیمه می شود. حق ثبت سفارش عبارت از میزان و مبلغی است که به موجب قانون و بودجه هر سال تعیین می شود و به بعضی کالاهای وارده به کشور اعم از این که از طریق سیستم بانکی یا خارج از سیستم بانکی سفارش داده شده باشد،تعلق میگیرد. به نظر می رسد هدف از ایجاد سیستم ثبت سفارش کالا ثبت آماری و کنترل ضوابط فنی برای کالاهای وارداتی توسط دولت باشد.

 مراحل ثبت سفارش برای واردات کالا:

 1 - آگاهی از تعرفه کالای مورد ثبت

2  - اخذ پروفرما از فروشنده کالا 

3  - مراجعه به معاونت بازرگانی خارجی برای تکمیل فرم ثبت سفارش

4  - اخذ مجوز ورود کلا طبق جدول مقررات صادرات و واردات از سازمان های ذیربط

5  - مراجعه به شرکت بیمه و اخذ بیمه نامه

6  - اقدام به ثبت سفارش در بانک واسطه معامله به منظور ثبت سفارش کالا (پس از تکمیل فرم تقاضا برای گشایش اعتبار به انضمام فرم بانکی ،پروفرما ،بیمه نامه و اجازه نامه نسب به پرداخت حق ثبت سفارش اقدام می شود.)

پرسش و پاسخ : ( تعداد ۱ مورد )

حمیدرضاپشنگ

۱۳۹۷/۰۴/۰۱

با سلام و وقت بخیر برای واردات تعدادی کاغذ چاپ عکاسی از کشورهایی مانند چین و باکو شرایط به چه صورت میباشد ؟ با تشکر از شما


پاسخ

۱۳۹۷/۰۴/۰۱

باسلام

لطفا با شرکت تماس حاصل فرمایید

باتشکر

برای ما پیغام بگذارید